Atgal

Reakcija į kliento poreikius lėmė naujos sistemos gimimą

REEKS

UAB „Retal Lithuania“ – moderni ir nuolat besiplečianti, PET pakuočių gamyboje savo veiklą koncentruojanti kompanija. 2005 m. „Retal Lithuania“ tapo „Retal Industries Ltd.“ grupės, kuri yra viena iš Europos PET pakuočių rinkos lyderių, nare.

Kaip ir daugelis aukšto energetinio efektyvumo siekiančių įmonių, UAB „Retal Lithuania“ turėjo reaktyviosios galios kompensavimo sistemą. Laikui bėgant įmonė plėtėsi, o reaktyviosios galios kompensavimo sistema buvo ta pati. Esamos sistemos pajėgumo nebeužteko panaikinti reaktyviosios galios poveikį, todėl buvo nuspręsta ją atnaujinti.

Siekiant gauti didžiausią kompensavimo procentą, buvo pasirinktas Navitus REEKS sprendimas. Navitus REEKS kompensavimo valdikliai ima duomenis apie reaktyviąją apkrovą tiesiogiai iš komercinės apskaitos elektros skaitiklių per elektrinę ryšio sąsają. Jie „mato“ visas 3 fazes ir dėl to baterijų valdymo algoritmas yra sklandesnis bei efektyvesnis. Didelė dalis UAB „Retal Lithuania“ transformatorinių pastočių yra modulinės. Atstumai nuo kondensatorių baterijų prijungimo į tinklą vietos iki komercinės apskaitos spintos yra nemaži. Be to, kabelinei ryšio linijai tiesti nuo skaitiklių iki kompensavimo valdiklių reikėtų ardyti asfaltą. Ieškodami sprendimo, kaip reaktyviosios apkrovos duomenis perduoti į kompensavimo valdiklį, Navitus LT specialistai rado naują sprendimą – kompensavimo valdiklį REEKS su komercinės apskaitos elektros skaitikliais sujungti naudojant GPRS ryšį. Tam panaudoti Navitus Admetec MCL serijos valdikliai su specialia modifikacija.

Šis sprendimas padėjo išvengti asfalto aikštelės griovimo ir kabelinės ryšio linijos tiesimo darbų, todėl sutrumpėjo projekto vykdymo laikas, sumažėjo statybos darbų, taip pat jų kaina.