Atgal
ADMETEC, ENERSIS, REEKS
Modemas elektros skaitiklių nuskaitymui MCL 5.10

Skaitiklių nuskaitymo modemas yra svarbus automatinio skaitiklių nuskaitymo sistemų komponentas. Dažniausiai skaitiklių montavimo vietose nėra galimybės atvesti laidinį internetą. Todėl belaidžio ryšio modemai yra labai populiari alternatyva.

MCL 5.10 yra populiariausias mūsų gaminys. Jis naudojamas daugelyje išmaniosios elektros apskaitos sistemų visame pasaulyje. Pagrindiniai valdiklio privalumai yra paprastas diegimas ir patikimas veikimas.

Prietaisas yra tvirtas ir kompaktiškas. MCL 5.10 gali būti montuojamas po elektros skaitiklio kontaktų dangteliu arba ant 30 mm DIN bėgelio. Taip pat yra "plug-in" variantas.

MCL 5.10 veikia kaip skaidrus ryšio sąsajos keitiklis. Tai reiškia, kad modemas neanalizuoja, nekeičia ir neredaguoja perduodamų duomenų. Jis perduoda neapdorotus skaitiklių rodmenis į duomenų surinkimo centrą, kuris juos analizuoja ir pateikia vartotojams. Šita funkcija leidžia su MCL 5.10 nuskaityti bet kokio gamintojo elektros skaitiklius. Papildant šį funkcionalumą, modemas turi skirtingas ryšio sąsajas:

  • RS485 sąsają, kuri palaiko iki 32 prijungtų skaitiklių;
  • CLO sąsają, dar žinomą kaip 20 mA srovės kilpa. Ši sąsaja palaiko iki 3 prijungtų skaitiklių;
  • RS232 sąsają, palaikančią 1 prijungtą skaitiklį.

Norint atitikti skirtingų elektros skaitiklių gamintojų modemo maitinimo reikalavimus, MCL 5.10 turi keletą maitinimo variantų:

  • 230 V AC, 50 Hz maitinimas iš tinklo;
  • 5 V DC maitinimas iš skaitiklio.

Skaitiklių nuskaitymo modemas konfigūruojamas per vietinę USB sąsają. Vartotojai gali keisti valdiklio nustatymus, naudojant programinę įrangą HyperTerminal arba TeraTerm.

Nuotolinio skaitiklių nuskaitymo modemas gali atrodyti kaip paprastas duomenų perdavimo modemas, bet šis prietaisas turi papildomų funkcionalumų, sukurtų specialiai skaitikliams nuskaityti. Šios savybės užtikrina greitą ir saugų duomenų perdavimą tarp skaitiklių ir duomenų rinkimo sistemos, kaip antai:

  • Automatinis tinklo teikėjo aptikimas. Įdėjus SIM kortelę, valdiklis automatiškai aptinka tinklo tiekėją. Kad tai veiktų, vartotojas įrenginio nustatymuose turi konfigūruoti kiekvieną tinklo tiekėją. MCL 5.10 palaiko iki 6 skirtingų teikėjo nustatymų;
  • Optimalios ryšio technologijos pasirinkimas. MCL 5.10 automatiškai perjungia 4G/3G/2G technologiją pagal ryšio signalo stiprumą. Tai užtikrina geriausias skaitiklio duomenų perdavimo sąlygas.
  • Vidinė baterija. Tai leidžia skaitiklio nuskaitymo modemui išsiųsti pranešimą duomenų centrui dingus elektrai. Ši funkcija yra žinoma kaip "Last Gasp" arba "Dying Gasp".
  • Periodinis perkrovimas. Jei nustatytą laiką nebus perduodami duomenys, MCL 5.10 restartuos automatiškai.
  • "Passive client". Modemai paprastai veikia naudodami statinį IP adresą. Statinis IP adresas nesikeičia po valdiklio perkrovimo. Kai kuriose šalyse SIM kortelės su statiniu IP adresu yra labai brangios. Norėdami tai išspręsti, mes sukūrėme pasyvaus kliento funkciją. Naudodamas tai, MCL 5.10 po kiekvieno perkrovimo automatiškai siunčia savo naują IP adresą į skaitiklių nuskaitymo sistemą.

Apibendrinant, MCL 5.10 yra tvirtas ir patikimas skaitiklių duomenų skaitymo modemas. Jis yra plačiai pritaikomas ir gali dirbti su bet kokiu išmaniuoju elektros skaitikliu. Vartotojo vadovą galite atsisiųsti pagal žemiau esančią nuorodą. Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su mumis naudodami sales@navitus.lt.

Papildoma techninė informacija
Maitinimo įtampa, AC
90 - 264 V, 50 Hz
Naudojama galia
< 6 VA
Rezervinis maitinimo šaltinis
LiPo 450 mAh akumuliatorius
20 mA srovės kilpos ryšio sąsaja skaitiklių prijungimui
Iki 3 prijungiamų skaitiklių, duomenų perdavimo greitis 300 ... 19200 bodų
20 mA srovės kilpos ryšio sąsaja sistemos išplėtimui
Duomenų perdavimo greitis 300 ... 19200 bodų
RS485 ryšio sąsaja skaitiklių prijungimui
Duomenų perdavimo greitis 300 ... 19200 bodų
RS232 ryšio sąsaja parametravimui
Duomenų perdavimo greitis 2400 ... 19200 bodų
GSM/GPRS modemas
850/900/1800/1900 MHz, Multi-slot class 10, CS1-CS4, Class B
Antenos jungtis
SMA (50 Ω)
Darbo temperatūrų diapazonas
-20 ... +60 ⁰C
Santykinė oro drėgmė
5 ... 95% be kondensato
Matmenys
93x68x37 mm
Panašūs Produktai
product image
ESMB 4.4 P1 SAGEMCOM skaitiklių P1 sąsajos duomenų konvertavimui į MODBUS TCP
product image
ESMB 4 P1 SAGEMCOM skaitiklių P1 sąsajos duomenų konvertavimui į EN 62056-31 (IEC 1142)
product image
Sąsajų keitiklis 20 mA srovės kilpa – RS485
product image
DLMS protokolo keitiklis ESMB 4.2