Atgal

Elektros energijos apskaitos palengvinimas

ADMETEC, ENERSIS

UAB „Grigeo Baltwood“ yra vienos iš didžiausios Baltijos šalyse ir vienintelės Lietuvoje popieriaus ir medienos pramonės įmonių grupių AB „Grigeo Grigiškės“ narė. UAB „Grigeo Baltwood“ yra viena iš pirmaujančių medienos plaušų plokščių gamintojų Baltijos šalyse. Bendrovės siekis – padaryti gamybos procesą kuo efektyvesnį, todėl suvokia ir labai vertina investavimo į naujas technologijas naudą.

Viena iš priežasčių tobulinti elektros energijos apskaitą ir įdiegti sistemą buvo noras apskaičiuoti, kiek elektros energjos suvartoja vieno gamybinio baro mašinos. Kilo sunkumų, kadangi mašinos turi po 2 įvadus – vieną iš 6 kV, kitą iš 0,4 kV, todėl skaičiuojant, kiek bendrai suvartota elektros, tektų sumuoti dviejų linijų duomenis, tačiau ne visos linijos turėjo kontrolinius elektros skaitiklius.

Sumontavus papildomus kontrolinius elektros skaitiklius, visi reikiami apskaitos taškai buvo sujungti ryšio linijomis su Navitus Admetec duomenų nuskaitymo valdikliais, duomenys į duomenų surinkimo centrą perduoti naudojant Ethernet technologiją.

Duomenis surenka ir apdoroja Navitus Enersis programinė įranga. Duomenys iš visų elektros skaitiklių automatiškai surenkami likus keletui minučių iki kiekvienos pamainos darbo pabaigos – taip UAB „Grigeo Baltwood“ specialistai įvertina sunaudotą energiją ir lygina ją su pagaminta produkcija kiekvienos pamainos darbo metu. Apskaitos taškų grupavimo funkcija palengvino stebėti suvartotą mašinų elektros energijos kiekį, o valandinis apkrovos profilis suteikė galimybę šiuos duomenis matyti detaliau pasirinktu laikotarpiu.