Atgal
ADMETEC, ENERSIS
Skaitiklių duomenų nuskaitymo programinė įranga Enersis

Anksčiau visi elektros energijos apskaitos duomenys, kuriuos elektros tinklo operatoriai gaudavo iš elektros skaitiklių, buvo kilovatvalandės. Kadangi elektros skaitikliai buvo elektromechaniniai, jie galėjo matuoti tik didėjančias energijos sąnaudas. Įdiegus išmaniuosius elektros skaitiklius, duomenų gerokai padaugėjo ir rankiniu būdu sekti vieno skaitiklio duomenis reikėtų visą darbo dieną.

Laimei, sukurta pažangi matavimo infrastruktūra ir išmaniųjų skaitiklių nuskaitymo programinė įranga. Inžinieriai sukūrė nuotolinius skaitiklių skaitymo valdiklius su įvairiomis ryšio galimybėmis, tuo pačiu duomenų centrai turėjo rasti sprendimą, kaip valdyti duomenų srautus iš daugelio išmaniųjų skaitiklių. Vienas iš tokių sprendimų yra Web technologijomis paremta išmaniosios apskaitos platforma Enersis.

Enersis yra energijos stebėjimo, analizės ir valdymo sistema. Programinė įranga suteikia prieigą prie išsamių, lengvai skaitomų matavimo duomenų. Naudodamiesi šiais duomenimis, vartotojai gali stebėti savo elektros, vandens, dujų ar kitų išteklių vartojimo įpročius ir prognozuoti būsimus. Paprastas duomenų pateikimas naudojant grafikus ir lenteles leidžia klientams priimti pagrįstus sprendimus dėl energijos suvartojimo. Enersis taip pat teikia sklandžias atsiskaitymo paslaugas, naudojant automatinį sąskaitų faktūrų išrašymą.

Lengvai išplečiama sistema gali dirbti su skirtingų gamintojų išmaniaisiais skaitikliais. Saugus dvikryptis duomenų perdavimas gai vykti belaidžiu GSM, radijo, LAN ir elektros linijos ryšiu.

Enersis yra pagrįsta Web technologijoms, o tai reiškia, kad ją reikia įdiegti tik įmonės serveryje. Sistemą gali pasiekti visi įmonės darbuotojai iš savo darbo vietos, naudodami priskirtą prisijungimo vardą ir slaptažodį. Administratorius gali nustatyti skirtingus prieigos lygius skirtingiems vartotojams. Pavyzdžiui, vienam asmeniui reikia matyti tik konkrečius išmaniuosius skaitiklius, kitam - visus skaitiklius. Administratorius taip pat gali nustatyti, kurios funkcijos yra prieinamos kuriam vartotojui.

Enersis turi šiuos modulius:

  • Archyvas. Šis modulis suteikia vartotojams informaciją apie suvartojimą iš matavimų duomenų bazės. Vartotojai gali pasirinkti energijos ir galios tipą - aktyvioji, reaktyvioji, pilnutinė. Pagal nutylėjimą, duomenys pateikiami kas 60 minučių. Vartotojai gali pasirinkti duomenų pateikimo intervalus nuo 5 minučių iki 1 metų. Archyvas turi iš anksto nustatytus terminus, tokius kaip „šią savaitę“ arba „praėjusią savaitę“, taip pat interaktyvų kalendorių.
  • Užduočių valdymas. Enersis veikia pagal užduočių principą. Šiame modulyje vartotojai gali sukurti skaitiklio duomenų nuskaitymo, konfigūravimo, išankstinio apmokėjimo ir kitas užduotis. Visas užduotis galima atlikti akimirksniu arba suplanuoti periodiškai.
  • Įvykiai. Šis modulis rodo automatinio skaitiklio registravimo „Plug & Play“ įvykius.
  • Nuskaitymas. Šis modulis leidžia vartotojams stebėti momentinius skaitiklių duomenis. Duomenys pateikiami lentelėse arba grafikuose. Vienu metu galima stebėti iki 2 išmaniųjų skaitiklių.
  • Kompensavimas. Enersis leidžia stebėti reaktyviosios galios kompensavimo valdiklių veikimą. Modulis rodo aktyvias kompensavimo pakopas ir elektrinius parametrus.
  • Ataskaitos. Šiame modulyje yra standartinės ir specialiai sukurtos ataskaitos, kurias vartotojai gali naudoti norėdami patogiai pateikti matavimo duomenis. Kiekvieną ataskaitą galima sukurti automatiškai naudojant užduočių tvarkyklės modulį. Be to, ataskaitos pagal tvarkaraštį gali būti automatiškai siunčiamos į nurodytus el. Paštus. Tai puikus įrankis formuoti sąskaitas vartotojams.
  • Registracija. Tai administratoriaus modulis. Šiame modulyje administratorius gali užregistruoti išmaniuosius skaitiklius, nuotolinius skaitiklių skaitymo valdiklius ir sistemos vartotojus. Išmaniuosius skaitiklius galima sujungti į grupes, pavyzdžiui, pagal įrengimo vietą. Administratorius gali sukurti prieigos lygio grupes ir priskirti toms grupėms vartotojus. Taip pat šiame modulyje tvarkomi tarifai ir naudojimo profiliai. Galiausiai vartotojai gali nustatyti pageidaujamą kalbą naudodamiesi sistemos lokalės funkcija.

Bet kuris iš šių modulių gali būti aktyvus arba neaktyvus pagal kliento poreikius. Pavyzdžiui, jei klientas yra nekilnojamojo turto bendrovė, jam galbūt nereikia kompensavimo ir užduočių valdymo modulių. Sistemos kaina atitinkamai koreguojama.

Mes aprašėme tik sistemos funkcijų pagrindus. Kaip matote, Enersis yra paprasta, bet išmani platforma. Išmaniųjų skaitiklių duomenis lengva skaityti ir analizuoti. Sistemoje yra daug duomenų vizualizavimo ir pateikimo galimybių. Jei norite sužinoti daugiau, galite atsisiųsti vartotojo vadovą čia arba iš žemiau esančios nuorodos. Taip pat galite užsisakyti demonstraciją arba atsiųsti mums užklausą el. paštu sales@navitus.lt.

Papildoma techninė informacija
Vartotojų kiekis
Neribotas
Matuojami energijos resursai
Elektros energija, vanduo, šiluma, dujos, garas, temperatūra, srautas, slėgis
Momentiniai duomenys
2 lygiagrečiai stebimi apskaitos taškai vienu metu
Aukštas pasiekiamumas
24/7, 99% pasiekiamumas
Duomenų integravimo periodas
5, 15, 30, 60 min
Panašūs Produktai