Atgal

Navitus Enersis – sprendimas paukštynams

ENERSIS

AB „Vilniaus paukštynas“ priklauso „Kauno Grūdų“ įmonių grupei „KG Group“, kuri yra viena moderniausių, ekonomiškai stipriausių ir didžiausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje. AB „Vilniaus paukštynas“ turi labai didelį ir sudėtingą energijos tiekimo ir paskirstymo tinklą. Bendrovės padaliniai ir cechai išdėstyti keliose teritorijose ir dalis patalpų yra išnuomojama.

Sudėtingam elektros tinklui reikėjo daugybės elektros skaitiklių. Norint nurašyti visose teritorijose esančių skaitiklių rodmenis rankiniu būdu teko skirti nemažai laiko, kadangi teko judėti per keletą teritorijų. Galios balanso skaičiavimo metu buvo ypač svarbus sinchroniškų elektros skaitiklių duomenų poreikis. Kadangi galios balansui reikėjo ne tik komercinių, bet ir kontrolinių skaitiklių duomenų, procesas užtrukdavo ir keletą valandų, ir net dienų. Vienos dienos įvado ir kitos dienos kontrolinio skaitiklio rodmenų palyginimas būdavo netikslus, bet tuo metu tai buvo vienintelis sprendimas. Įrodžius Navitus Enersis galimybes išvengti visų aprašytų problemų, AB „Vilniaus paukštynas“priėmė sprendimą įdiegti automatinio duomenų nuskaitymo sistemą.

Seni elektros skaitikliai buvo pakeisti naujais elektroniniais. Sistema taip pat buvo papildyta naujais papildomais kontroliniais skaitikliais. Suderinus techninius projektus su AB „Energijos skirstymo operatorius“, į sistemą taip pat prijungti įvadiniai komercinės apskaitos skaitikliai. Visi matavimo prietaisai sujungti ryšio linijomis su Navitus Admetec duomenų perdavimo valdikliais. Duomenų perdavimas į duomenų surinkimo centrą atliekamas naudojant Ethernet ir GSM/GPRS technologijas.

Į sistemą sujungtų elektros skaitiklių duomenys yra automatiškai surenkami pasirinktą valandą. Surinkimas galimas ir rankiniu būdu. Taip ne tik nebereikia vykti surinkti skaitiklių duomenų, bet ir dėl sinchroniško duomenų surinkimo palengvėjo galios balanso skaičiavimas. Tikslūs duomenys suteikė galimybę pamatyti realią elektros tinklo būklę ir priimti optimizavo sprendimus. Archyvo funkcija su galimybe lyginti tam tikro pasirinkto laikotarpio elektros skaitiklių rodmenis suteikia galimybę matyti ne tik elektros energijos srautus, bet reaktyviosios galios kompensavimo sistemos darbo efektyvumą, kai tik to reikia. Taip pat ši sistema leidžia tiksliau valdyti atsiskaitymą už elektros energiją su nuomininkais.